Mille Miglia Gran Turismo XL Chrono Titan
Referenciaszám: 168459-3005 Óramű: automata, ETA A07 .211 kaliber; 37,2 mm átmérő, 7,9 mm vastag; 25 köves; 28.800 A/h; kronométer-tanúsítvány (COSC) Funkciók: óra, perc, kismásodperc; stopper; Dátum Tok: titán, 44 mm átmérő, 14,36 mm vastag; Lünetta sebességmérő skálával; zafírüveg Nagyítóval a dátumkijelző felett; üveg hátlap; 100 méterig vízálló Szíj: kaucsuk "abroncsprofillal", egyszerű csat Megjegyzés: 100 példányra limitált Bolti ár: 7.200,-€ Kedvezményes ár iránt érdeklődni ITT tud! | |
L.U.C Lunar Big Date
Referenciaszám: 161918-5002 Óramű: automata, L.U.C 96 LD kaliber; 33 mm átmérő, 5,25 mm vastag; 32 köves; 28.800 A/h; 65 óra járástartalék; Kronométer-tanúsítvány (COSC) Funkciók: óra, perc, kismásodperc; Nagy dátum; holdfázis; járástartalék-kijelző Tok: sárgaarany, 42 mm átmérő, 10,9 mm Vastag; Zafírüveg; üveg hátlap; 30 méterig vízálló Szíj: krokodilbőr, zsanérzár Megjegyzés: 250 példányra limitált Bolti ár: 23.400,-€ Kedvezményes ár iránt érdeklődni ITT tud! | |
További Chopard órákért kattintson ide >>>
Chopard
A Chopard-ot Louis-Ulysse Chopard alapította 1860-ban LUC néven, mely a neve kezdőbetűiből összeállított mozaik szó. Egészen a huszadik század közepéig töretlenül vitték tovább a cég vezetését Chopard leszármazottai, amikor megszakadt a folytonosság.
1960-ban a Scheufele család vette át a céget, akik ékszerész és órás család voltak. Akkor kezdett előtérbe kerülni az ékszeróra tervezés a cégnél.
Megosztottság
A tulajdonosok úgy döntöttek, hogy nem kell választaniuk a precíziós pontosság, az új műszaki fejlesztések, és a csodás ékszerórák között. Megosztották a céget, és létrehozták a LUC manufaktúrát. Azóta számos LUC modell látott napvilágot melyeknek szakmai megoldásai meglepőek.
A LUC manufaktúra és a Chopard főépülete külön városban vannak. A LUC épülete Fleurier-ben található, melyet nagyon sokan látogatnak nevezetessége, az óramúzeum miatt.
A cég fő részlege Meyrin városában található, ahol nem csupán az ékszerek és ékszerórák készülnek, de az adminisztratív részét is magában foglalja az épület.
Ékszerórák remeke a Boldog Gyémántok
Happy Diamonds néven került forgalomba az a modell, melyet a ’70-es években tervezett Ronald Kurowski. Az alapötletet egy vízesés látványa adta a tervezőnek, mely által a zubogó vízcseppeket gyémántok formájában szerette volna megalkotni, méghozzá szabadon mozgó gyémántok formájában.
Sok fejtörést okozott és sok kísérletezésbe került, míg képesek voltak úgy bezárni a mozgó gyémántokat egy üveglap alá, hogy azok ne okozzanak kárt az üveg felületében, továbbá az óraszerkezet ne akadályozza a gyémántok mozgását.
Egyedülálló látványt sikerült létrehozni ezzel az új ötlettel, hiszen köztudott, hogy a gyémánt fénye minden nézőpontból másként fest, ami mozgás közben folyamatos változékonyságot biztosít a szemlélő számára.
Az első Happy Diamonds modell 1976-ban látott napvilágot, azóta számos változata készült el. A hölgyek kedvencévé vált, hiszen valóságos ékszer-remek minden darab.