Referenciaszám: 500/MMT48WZLHistoire de Tourbillon NO. 1Óramű leírása: Kézi felhúzású Funkciók: A számlap oldalán óra, perc, ablakos kijelző, (óra, perc, másodperc) a tok hátoldalán Egyéb: Fehérarany és zálium tok, 48mm átmérő, 20,5mm vastag, zafírüveg, 30 méterig vízálló krokodilbőr szíj, zsanérzár Bolti ár: 690.600 Euro, 20 példányra limitált Kedvezményes ár iránt érdeklődni ITT tud! | |
Referenciaszám: 330/MCAWLD01/BDAvenue C ChronographÓramű leírása: Automata Funkciók: Óra, perc, kismásodperc, stopper Egyéb: Fehérarany tok, 44 x 32 mm, 12,1mm vastag, baguette gyémántok- kal berakott tokperemek, zafírüveg, 30 méterig vízálló, szatén szíj, egyszerű csat Megjegyzés: Gyémántpavé számlap Bolti ár: 102.700 Euro Változatok: Gyöngyház számlappal: 68.000 Euro Kedvezményes ár iránt érdeklődni ITT tud! | |
További Harry Winston órákért kattintson ide >>>
Harry Winston
A Harry Winston márka kialakulása nagyon érdekes, hiszen ez a név főként az ékszerek tekintetében volt világhírű. Az alapító, Harry Winston gyémántokkal kereskedett.
Az órákkal való kapcsolata akkor kezdődött, amikor megálmodott egy új platina foglalatot. Ez világhírnevet hozott számára. Sok híresség megfordult nála egészen 1978-ig, amikor elhunyt. Ekkor fia, Ronald Winston vette át a vállalat irányítását.
Nemesfémek megmunkálása
Ronald, apjához hasonlóan, a nemesfémek megmunkálásában látott fantáziát, erre fejlesztett ki különböző eljárásokat, melyeket azután szabadalmaztatott is. Egy idő után azonban nem elégítette ki pusztán ez az egy irányvonal, saját órakollekciót szeretett volna létrehozni.
Saját kollekció
Ronald Winston azonnal belebotlott egy hatalmas problémába. Ékszerek, nemesfémek, gyémántok terén a lehető legjobbat volt képes nyújtani, ehhez viszont olyan óraszerkezeteket kellett prezentálnia, melyek minőségben nem maradnak el a tervezett modellektől.
Édesapja mottója lebegett a szeme előtt, miszerint „Csak rendkívülit, semmi mást!”. A mottó parancs értékű volt számára, és eszerint tervezte meg azt a modell családot, mellyel 1990-ben állt elő.
Kezdetekben a legnevesebb gyártóktól rendelte az óraszerkezeteket, majd az ezredfordulóra megszületett az elhatározás, egy saját gyártótelep működtetése. Rendkívüli mesterekkel készíttette az új modelleket, melyre élő példa az Opus modell projektje.
Opus
Az első prototípus Francois-Paul Journe mester közreműködésével készült el 2001-ben.
Opus 2.
A második változat Antoine Preziuso genfi órásmester kézjegyét viseli magán.
Opus 3.
Ez a modell a bázeli kiállításra készült Vianney Halter révén.
Opus 4.
Ez a változat Christophe Claret keze nyomát viseli, akit úgy ismer a világ, mint a percismétléses mechanika specialistáját. Az együttműködés nagyon jól sikerült, mert a híres mester még további órákat is készített a Harry Winston vállalat részére.
Opus 5.
Felix Baumgartner készítette ezt a változatot, akit már korábban ismert a szakmai közönség Urwerk márkája révén.
Opus 6.
Ezt az Opus változatot a Greubel-Forsey páros hozta létre.
Opus 7.
Andreas Strehler tette lehetővé a hetedik Opus megjelenését.
Opus 8.
Ez egy érdekes modell, hiszen ezt nem órásmester készítette, hanem egy nagyon elismert műszerész, Frédéric Garinaud.
Digitális Érzelem
Ezt a nevet viseli a legújabb Harry Winston modell, mely ötvözi a jelent és a múltat. Kézi felhúzású mechanikus szerkezettel rendelkezik, továbbá digitális kijelzővel. Érdekessége nem maradt feltűnés nélkül.